SDIO “Neretva” upisao prvi poraz ove sezone

Jučer, 21.9., odigrano je treće kolo Premijer lige (PL) Saveza sjedeće odbojke BiH (SSO BiH). Klub SDIO “Neretva” iz Mostara je na domaćem terenu upisao prvi poraz ove sezone u utakmici protiv SDI “Spid”. Konačni rezultat iznosio je 0-3 u korist ekipe iz Sarajeva (10:25, 16:25, 16:25).

Utakmica je odigrana poprilično jednostrano. Klub iz Mostara sredinom drugog seta se rezultatski približio gostima na samo 3 poena razlike te su primorali Sarajlije na time-out. Međutim, nakon pauze SDI “Spid” preuzima inicijativu i završavaju set, a i utakmicu u svoju korist.

Sarajevska ekipa je ovim rezultatom pokazala zašto već godinama dominira na bh. sceni. SDIO “Neretva” je nakon ove utakmice pao na četvrtu poziciju na tabeli sa 6 osvojenih bodova, dok je SDI “Spid” preuzeo drugu poziciju i sada raspolažu sa 8 osvojenih bodova.

Mostarci se okreću narednoj utakmici, koja je na rasporedu već sutra, 23.9., a gostuju kod ekipe OKI “Drina” u Sapni.