Statistički pregled jesenjeg dijela sezone Prve lige F BiH 2017/18

0

FK Velež Mostar nakon odigranog 15. kola Prve lige FBiH zauzima 6. mjesto sa osvojenih 26 bodova. Rođeni su upisali sedam pobjeda, pet remija, tri poraza uz gol razliku 26:15.

Kao domaćin, Velež je odigrao osam utakmica u kojima je zabilježio pet pobjeda, dva remija i jedan poraz, uz gol razliku 15:2. Na tabeli domaćih utakmica, Velež se nalazi na 7. mjestu sa 17 bodova.

Kada su u pitanju gostujuće utakmice, Velež ih je odigrao sedam. Rođeni su upisali dvije pobjede, tri remija i dva poraza uz gol razliku 11:9. Na tabeli gostujućih utakmica, Velež se nalazi na 4. mjestu sa 9 bodova.

Najbolji strijelci ekipe su Brandao i Panesso sa 7 postignutih golova. Slijede Zvonić sa 4 gola, Ovčina sa 3, Ćosić i Mujezinović sa 2 i Handžić sa jednim golom.

Jedini igrač sa maksimalnom minutažom, 1350 minuta, je golman Abdihodžić. Pored njega, u svih 15 utakmica nastupili su još Ćosić, Mujezinović i Panesso. Utakmicu manje, odnosno 14 utakmica, odigrali su Zvonić, Brandao, Rodrigo i Handžić. Po 13 utakmica imali su Imamović i Ovčina, 12 Doljančić, a Kuduzović i Vasić su odigrali 10 utakmica. Ukupno su nastupila 22 igrača.

Prosjek godina igrača Veleža koji su nastupili u ovih 15 utakmica je 23,5 godine, što je šesta najmlađa ekipa u Prvoj ligi FBiH.

Kada je u pitanju disciplina, FK Velež je ekipa sa najmanje opomena. U 15 utakmica igrači su dobili 30 žutih kartona. Na Fair play tabeli, Velež se nalazi na 1. mjestu.

Proljetni dio prvenstva na rasporedu je 03.03.2018. godine, kada Velež gostuje ekipi Olimpika.