Poker Panessa u velikoj pobjedi Veleža u Bihaću

0

Danas, 11.11.2017. godine, u Bihaću je odigrana utakmica u okviru 15. kola Prve lige FBiH između Jedinstva i Veleža. Na kraju, sigurna i očekivana pobjeda Veleža rezultatom 6:3. Panesso je postigao četiri gola, a po jedan gol su dali Brandao i Ovčina. Za domaćine, precizni su bili Samardžić dva puta i Zulić.

Rođeni su danas igrali u sastavu : Abdihodžić – Doljančić, Imamović, Zvonić, Mešanović – Ćosić. Panesso – Mujezinović, Rodrigo, Ovčina – Brandao. Na klupi su bili Tipura, Mrgan, Kuduzović, Isić Memić, Avdić, Handžić

Prvi su zaprijetili domaćini preko Omerdića, ali je Abdihodžić bio na pravom mjestu. Ipak, prvi do gola dolaze Rođeni preko Panessa u 10. minuti. Ovčina je šutirao, golman odbranio, a odbijenu loptu u mrežu šalje Panesso. Jedinstvo se vrlo brzo oporavilo od primljenog gola i preko Samardžića, koji se najbolje snašao u gužvi ispred gola Veleža, dolazi do 1-1. Igrala se 14. minuta.

Nakon gola, Rođeni su morali izvršiti prvu izmjenu. Iz igre je izašao Mešanović, a u igru je ušao Memić, koji je zauzeo mjesto na desnom beku, dok je Doljančić je prešao na lijevu stranu. Taj gol kao da je naljutio Rođene, koji u kratkom roku postižu tri gola. Prvo je Brandao postigao gol za 2-1 vodstvo Veleža u 17. minuti, da bi Panesso sa dva gola povećao na 4-1. Igrala se 20. minuta. Tako je Panesso postigao svoj prvi het-trick u dresu Veleža.

U 31. minuti Memić prolazi po desnoj strani, ali njegov centaršut ovaj put Panesso nije iskoristio. U 41. minuti Panesso gura u šansu Brandaa, koji pogađa okvir gola. Pred sami kraj poluvremena, Ovčina postiže gol za 5-1, što je na kraju bio rezultat sa kojim se otišlo na odmor.

Drugo poluvrijeme Rođeni otvaraju novim golom. Panesso postiže svoj četvrti gol, za vodstvo Veleža 6-1. Igrala se 52. minuta. Nakon toga, Panesso odlazi na zasluženi odmor ispraćen ovacijama, a u igru ulazi Handžić. U 56. minuti domaćin preko Zulića postiže drugi gol za Jedinstvo.

Nakon toga, ritam utakmice je očekivano pao. U 66. minuti priliku za igru dobio je i mladi Maid Mrgan, a iz igre je izašao Imamović. U 68. minuti dosuđen je penal za Velež, kojeg nije iskoristio Zvonić. Na drugoj strani, u 81. minuti Samardžić sa penala smanjuje rezultat.

Na kraju, velika i sigurna pobjeda Rođenih rezultatom 6-3. Sa ovom utakmicom je završen jesenji dio sezone 2017/18.